Selma Gurbuz (2016)

Genck, toen nog geschreven met –ck, groeide vanaf de jaren 1840 uit tot een kunstenaarskolonie waar meer dan vijfhonderd kunstenaars zic lieten inspireren door het Kempische landschap. Het Emile Van Dorenmuseum en Geheugen van Genk bewaren zeldzame foto’s van deze kunstenaars in volle actie.

Geïnspireerd door dit verhaal bracht de jonge fotografe Selma Gurbuz in opdracht van C-mine en het Emile Van Dorenmuseum hedendaagse kunstenaars op hun werkplek in beeld.
De reis door Genk bracht haar naar zolderateliers en klaslokalen, naar fotostudio’s en VONK-ateliers, in bossen en heidevlaktes, de terril op en naar het inspirerende natuurgebied De Maten.

De kunstenaars die haar pad kruisten, illustreren de verrassende verscheidenheid van Genk als station d’artistes vandaag.

De achtendertig portretten die Selma tijdens de tochten in het kielzog van deze kunstenaars maakte geven een eerste blik op het dynamische kunstenveld in Genk vandaag.

De portretten werden getoond in de expo Kunstenaarsportretten in C-mine (van 20 december tot 27 januari 2019)